True Gentleman

Stilden tavıra fark yaratmak için gerçek bir centilmenden ilham almaya ne dersiniz? 1940 ve 1950’ler sinemasını en önemli isimlerinden Cary Grant, karizmasıyla size rehberlik etmeye hazır.


İngiltere doğumlu, Amerikalı oyuncunun asıl adı: Archibald Alexander Leach. Yakışıklılığı, şıklığı ve tavırlarıyla “karizmatik” sıfatının tam karşılığı.


James Bond karakterinin yaratılışındaki ilham kaynağı ondan başkası değil. Bu yüzden takım elbise ya da smokin giyeceğiniz özel bir gecede onun fotoğraflarına bakmayı unutmayın.


Hem filmlerinde hem de günlük yaşantısında saçının bozulmaması, kıyafetlerinin buruşmaması ve cool tavrından ödün vermemesi onun en önemli özelliği.

Jest, tavır ve mimikleriyle bir centilmenin sahip olması gereken incelik konusunda da tam bir yol gösterici.


Her ortama ve her koşula uygun aksesuar kullanma konusunda tam bir profesyonel. Ofis kombinlerinizde fark yaratmak isterseniz, aksesuarları kullanma şeklinden ilham almayı deneyin.


Cary Grant’in kodlarını 1940’larda belirlediği stili, bugünün trend belirleyicilerinden biri. Pin striped ceketler, geniş yakalar, print on print stili ve daha birçok trendi tek bir kombinde buluşturmak onun en favori hareketi.

Centilmen stilini kendi tarzınıza uyarlamak için yeterli ilhamı aldıysanız şimdi sıra gardırobunuzda. Bu parçalara yatırım yaparak başlayabilirsiniz.

Be first to comment