Şehirde Bizi Neler Bekliyor?

Önümüzdeki aylarda İstanbul’da birçok kültür, sanat ve müzik etkinliklerine rastlamanız mümkün. Dünyanın en hareketli şehirlerinden birinde yaşamanın ayrıcalıklarından istifade ederek, sizin için seçtiğimiz etkinlikleri programınıza eklemeye hazır olun.

Sónar İstanbul 2019  08-09 Mart 2019

1994’ten beri her sene 3 gün boyunca Barselona’da gerçekleşen, Advanced Music and Congress of Technology’nin uluslararası festivali Sónar, benzersiz formatı ve içeriği sayesinde avangard ve elektronik dans müziğinin en yeni trendlerini bir araya getiriyor. Sónar İstanbul da onlarca ülkeden binlerce insanı bir araya getiren uluslararası bir festival olan Sónar Barcelona’nın samimi ve kompakt bir versiyonu. Deneyselliği elden bırakmayan, esnek bir doğaya sahip kültürel bir etkinlik.

Sónar İstanbul, Türkiye’de ilk  kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde izleyicisi ile buluşacak.

5.000 kişi kapasiteli festivalde iki gün boyunca eş zamanlı olarak 4 farklı sahnede konserler ve konferanslar, ayrıca Zorlu PSM’nin tüm alanlarına yayılmış sergiler, sanat ve teknoloji performansları gerçekleşecek. Sónar İstanbul, yerli ve yabancı sanatçılar ile İstanbullulara özgün bir deneyim imkanı sunacak.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Goran Filipec Resitali 13 Mart 2019

37 yaşındaki Hırvat piyanist Mart’ta İstanbul Resitalleri’nde Sakıp Sabancı Müzesi The Seed’de. 2016’da Naxos etiketiyle yayınlanan “Paganini” albümü Budapeşte Frenc Liszt Cemiyeti tarafından “Grand Prix du Disque” ile ödüllendirilen Goran Filipec, klasik müzik severlerin ve eleştirmenlerin kalplerini fethetme konusunda her daim başarılı bir piyanist.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mamut Art Project 03-07 Nisan 2019

Her yıl değişen jüri üyeleri tarafından başvurular arasından seçilen sanatçılara, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sunan Mamut Art Project’in 7. Edisyonu Nisan 2019’da KüçükÇiftlik Park’ta. Mamut Art Project sayesinde sanatseverler her sene yeni sanatçıları keşfederek, ulaşılabilir sanat ile ilk koleksiyonerlik adımlarını atabiliyor.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

212 Photography Festival 03-12 Mayıs 2019

Ortak dili fotoğraf olan festival, bu dili kullanan ve kutlayan yerel ve uluslararası bir platform. Festival aynı zamanda iddialı bir fotoğraf yarışmasına da ev sahipliği yapıyor.

212 Studio tarafından düzenlenen, fotoğraf ve kültürel etkileşim tutkularını bir adım öteye taşıma amacıyla ortaya çıkan ve bu sene ikincisi yapılacak olan 212 Photography Festival, Bomotiada’da sizleri bekliyor olacak.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Be first to comment