Moda’nın En Moda Mekanları

Yeni açılan güzel mekanları ve huzurlu havasıyla Moda, her zaman keyifli vakit geçirebileceğiniz nadir semtlerden biri. Moda’nın en yeni ve en iyi mekanları neler, merak edenler için derledik.

Dün Moda

Hem sakin, hem şık, hem de lezzetli bir mekan arayışında olanlara önerebileceğimiz Dün Moda’da yemekler ve tatlılar günlük olarak çıkıyor. Her gün taptaze hazırlanan lezzetler, mekanın girişine asılan tahtaya yazılıyor. Menüde armutlu kuskus gibi farklı lezzetlerin yer aldığını görebilirsiniz. Vegan seçenekler ilginizi çekiyorsa Mercimek Burger, abartısız bir kaçamak için ise Falafel mutlaka denenmeli.

Fika Moda

Sadeliğin ve beyazın hakim olduğu Fika Moda,  huzur veren dekorasyonuyla tam bir İskandinav kafesi. Fika Moda’da özellikle İsveç mutfağının geleneksel lezzetlerinden biri olan Kladdkaka keki ve içinde badem ezmesi ve kaküle olan Semla tatlısı mutlaka denenmeli.

Brekkie Breakfast Club

Kadıköy Yoğurtcu Parkı’nın karşısında, yeri minik ama kruvasanlarının lezzeti muazzam büyüklükte bir mekan Brekkie. Ev yapımı reçel ve marmelatları, Tire’den özel olarak getirtilen tereyağı ve özellikle Kruvasan Red, mekanın öne çıkan lezzetleri. Yalnızca Kruvasan Red değil, buradaki her çeşit kruvasan çok başarılı. Her biri Fransız tekniğiyle yapılıyor ve üç günlük bir bekleme süresi sonunda size servis ediliyor. Kruvasanı insanlara doğru bir şekilde tanıtmayı amaçlayan Brekkie, mutlaka yolunuzu düşürmeniz gerektiğini düşündüğümüz mekanlardan.

Lil Bake Moda

Modanın yeni gözdelerinden Lil Bake Moda, özel tarifler ile hazırladığı kahvaltılarından minimalist dekorasyonuna oldukça keyifli bir mekan. Vegan ve şekersiz tatlı seçenekleri de olan mekanın özellikle arkada yer alan ferah bahçesinde oturmalı, sessiz ve huzurlu bu ortamda kitap okuma keyfi yapmalısınız.

Rita Moda

Semtin yenilerinden biri olan Rita Moda, Caferağa Mahallesi’nde bembeyaz bir köşkün içinde yer alıyor. Atmosferinin sıcaklığı ve şık dekorasyonuyla oldukça beğendiğimiz mekanın her öğün için yerel malzemelerle hazırlanmış lezzetli bir menüsü var. Akşam için ayrı menüleri ve lezzetli kokteylleri olan Rita Moda’nın en üst katında özel etkinliklerinizi gerçekleştirmeniz de mümkün.

Orōro Sushi Bar

Çalışanlarının güler yüzlülüğü ve özgün yorumlarıyla sundukları lezzetler ile gerçekten harika bir mekan. Biraz küçük ve dar olsa da, mekanın tasarımı çok beğeniliyor. Menüye yalnızca göz attığınızda bile, buranın klasik tarif ve sunumlardan farklılaşmaya çalıştığını anlayabiliyorsunuz. Başlangıç olarak Tofu Bomb, noodle’lardan Karidesli Udon Noodle ve buraya özel bir lezzet olan Tamanegi Roll’u önerebiliriz.

Be first to comment