Mayıs Ayı Bitmeden…

Mayıs ayı etkinlikleri adeta evden çıkma zamanının geldiğinin sinyallerini veriyor. Kış uykusundan uyanıp güzel havaların tadını çıkarmaya hazırsanız başlayalım…

Atölye: Kendin Yap- Doğal Temizlik

Homemade Aromaterapi’nin Kuzguncuk’ta bulunan mis kokulu dükkanında, tamamen doğal içerikleri kullanarak çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı ve ek olarak seçeceğiniz 3 farklı temizlik ürününü yapmayı öğreniyorsunuz. Evinizde kendi yaptığınız ve içeriğine tamamen güvendiğiniz ürünleri kullanmanın keyfini yaşamak için bu adresten kayıt yaptırabilirsiniz.

Konser: Kalben         

Gitarı ve çarpıcı şarkı sözleri ile bir anda hayatımıza giren Kalben, konserleri en canlı geçen sanatçılardan. Hafta ortasında kendinize bir motivasyon hediyesi vermek ve etrafınızda bir sürü kişiyle hep bir ağızdan şarkılara eşlik etmek isterseniz biletler burada.

Tiyatro: Kıyıya Oturmanın Böylesi

Aslında hem çok kalabalık hem de tek kişilik bir oyun. 16. yy sonlarında icat edilen “Commedia Gabriellina tarzında oynanan bu oyunda, oyuncu, tüm rolleri maskeler ve çeşitli aksesuarlar yardımıyla canlandırıyor. Merve Engin’in hayata geçirdiği oyunda, gemici sevgilisini bulmak için yollara düşen bir kadının macerasını izleyeceğiz. Buradan etkinlik bileti alabilirsiniz.

Parti: Hey Gidi Günler

Hayatınızın bir döneminde dans ettiğiniz hatta belki şimdilerde sevdiğinizi söylemeye bile çekindiğiniz 90’larda hit olmuş Türkçe şarkılar vardır mutlaka. 24 Mayıs gecesi bomotiada Babylon’da, tıpkı o yıllardaki partilerde olduğu gibi kendinizi özgürce dans pistine bırakmak ister misiniz? Cevabınız evet ise bu eğlenceli partide DJ kabininde Sarp Dakni ve Berke Yavuz var.

Festival: Organik Ürünler Festivali

“Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Ürünler ve Sağlıklı Yaşam” sloganı ile yola çıkan festival, gıdadan tekstile, kozmetikten temizlik malzemelerine kadar organiğin söz sahibi olduğu her alandan ürünler sunacak. Konunun uzmanları tarafından yönetilen paneller, alışveriş stantları ve çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla insanları doğal, sağlıklı ve bilinçli bir yaşamın tarafına çekmeyi amaçlıyor. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Müzikal: Damdaki Kemancı

Damdaki Kemancı, kalabalık ekibi ve iddialı canlı orkestrası ile İstanbul’da. Müzikal, 1905 Rusya’sı, Çarlık döneminde geçiyor. Sütçü Teyve ve ailesi üzerinden dönemin siyasal ve kişisel çatışmalarını, bundan etkilenen köylüleri izleyeceğiz. Projenin kostüm ve dekor tasarımının oldukça ses getireceği de yorumlar arasında. İzlemek isterseniz, etkinlik biletleri burada.

Be first to comment