İstanbul Caz Festivali 25. Yaşını Kutluyor

İKSV tarafından gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, 25. yaşını kutluyor. İstanbullu müzikseverleri, cazın en iyi ve en yeni örnekleriyle buluşturan festival, 26 Haziran’da başladı ve 17 Temmuz’a kadar yıldız isimlerden yeni keşiflere pek çok müzisyeni İstanbul’da ağırlayacak. 25. yıl programının en önemli isimlerinden biri ise 10 Temmuz’da Küçükçiftlik Park’ta olacak Nick Cave ve grubu The Bad Seeds.

1994 yılından bu yana her yıl Temmuz ayında caz ve güncel müziğin önemli sanatçılarını ağırlayan İstanbul Caz Festivali’nde bugüne kadar Al di Meola, Bryan Ferry, Björk, Buena Vista Social Club, David Sanborn, Dead Can Dance, Eric Clapton, George Benson, Grace Jones, Herbie Hancock, John McLaughlin, Joan Baez, Joss Stone, Joe Sample, Keith Jarrett, Marianne Faithfull, Marcus Miller, Massive Attack, Morrissey, Nick Cave, PJ Harvey, Paul Simon, Paco de Lucia, Patti Smith ve Wynton Marsalis gibi birçok ünlü isim müzikseverlerle buluştu.

Bu sene 25. yılına özel olarak hazırlanan programın konukları arasında ilk sürpriz isim, kırk beş yıllık müzik kariyeri boyunca çok sayıda sanatçıya ilham kaynağı olmuş, Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı, besteci, senaryo yazarı, şair ve aktör Nick Cave ile grubu The Bad Seeds oldu. İstanbulluların yıllardır heyecanla yeniden canlı izleyecekleri günü beklediği Nick Cave & The Bad Seeds 14 yıl aradan sonra 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında hayranlarıyla buluşacak. Dopdolu bir programa sahip caz festivalini ve bu özel konseri kaçırmamak için acele edin, tükenmeden biletinizi alın.
Festivale dair her şey burada!

 

Be first to comment