Dünyanın En İyi Yelkenli Tatili Destinasyonları

Saçınızdaki rüzgarı hissetmek ve denizden gelen tuzu koklamak; yelken seyahatlerinin en büyük zevklerinden. Gelin beraber yelkenli tatili için dünyanın en güzel yerlerini keşfedelim.

Tayland

Tayland’da dünyanın en güzel ve en ünlü plajlarından bazılarını keşfedebilirsiniz. Dans edip partileyecek bir yer ya da dinlenmek ve rahatlamak için daha sakin bir koy, aradığınız hangisi olursa olsun Tayland’da modunuza göre bir plaj bulmanız mümkün.

Yunanistan

Yunan Adaları, dünyadaki en güzel gün batımlarına ev sahipliği yapıyor. 1200-1600 ada ile, her bir lokasyonun kendine özgü karakteriyle farklı ve taze hissettirdiği, bir çok farklı limana yolculuk yapabilirsiniz.

Avustralya

Avustralya’daki Great Barrier Reef’teki sular, dünyanın en şaşırtıcı sularından biri. Yelkenli ile yapacağınız bir seyahat sayesinde tüm gün şnorkel veya dalış fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu yolculuk için su altı kameranızın yanınızda olduğundan emin olun yeter!

Hırvatistan

Dinar Alpleri tarafından saklanan Hırvatistan’a yelken açmak hızla popülerleşiyor. Uzun sahil şeridi, tertemiz plajları, yeşil yamaçları ve Avrupa’nın sunduğu en büyüleyici kasaba ve şehirlerden bazıları Hırvatistan’da rastlayabileceğiniz güzelliklerin başında geliyor.

Yeni Zelanda

 15.000 kilometrelik çarpıcı sahil şeridi ile Yeni Zelanda, yelken konusunda isteyebileceğiniz her şeye sahip. Halkın yelken tutkusu yüzünden “Yelken Şehri” olarak bilinen Auckland’ı, 50’nin üzerinde adanın birleşmesiyle oluşmuş kozmopolit bir marina ve su şehri olarak tanımlamak mümkün. Muhteşem plajları ve yerel ormanlarıyla tanınan Waiheke ise buradan yalnızca 35 dakikalık bir deniz yolculuğu uzaklığında.

Grenadinler

Güney Karayipler’in 97.000 kilometrelik bir alanına serpiştirilmiş 32 muhteşem Karayip adasının bulunduğu ada zinciri, yelkenli ile tatil yapmak için dünyanın en büyük sularından biri. Bembeyaz kumlu plajlar ve tropik sular yelken meraklıları için cennet niteliğinde.

Zanzibar

Yelkenlinin güvertesinden çarpıcı gün batımınlarını yakalamak için en ideal yerlerden biri Zanzibar. Seyahatiniz sırasında harika fotoğraflar çekmek ve yıl boyunca ortalama 27 ° C su sıcaklığında, şnorkel ve dalış yapma imkanıyla yelken tutkunları için mükemmel bir seçenek.

Be first to comment