Bol Müzikli Mayıs Ayı

İstanbul’da mayıs ayında, her müzik zevkine hitap edecek bir konsere rastlamak mümkün. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz 3 konseri programınıza eklemeyi unutmayın.

Kikagaku Moyo

Krautrock’ın deneysel yelkeniyle Hindistan ve Uzak Doğu sularına doğru yol alan Kikagaku Moyo, şimdiye kadar yayınladığı albümlerle Avrupa ve Amerika’daki saykedelik rock hayranlarının kalbini kazandı bile. Moon Duo, Kinski ve Acid Mothers Temple gibi ekiplerle ortak projelere imza atan grup geçtiğimiz yıl son albümleri ‘Masana Temples’ ile rüştünü bir kez daha ispat etti. 3 Mayıs’ta Salon İKSV’de olacak konseri programınıza eklemeyi unutmayın.

Mercan Dede – Secret Tribe feat. Jehan Barbur

Mercan Dede, Türkiye müziğinin önemli isimlerini ağırladığı “Secret Tribe” projesiyle bir kez daha Borusan Müzik Evi’nde sahne alıyor. 4 Mayıs’ta gerçekleşecek konserde Mercan Dede’nin bu seferki konuğu Jehan Barbur. Sufi müzik geleneğini, çağdaş müzik tınılarıyla buluşturan Mercan Dede’nin Jehan Barbur ile nasıl bir iş birliğine imza atacağı merak konusu.

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

Turcolatino akımının öncüsü olan Ayhan Sicimoğlu, ülkemize latin müziğini sevdiren, aynı zamanda gezi ve kültür programlarıyla da hayatın farklı renklerini öne çıkaran bir sanatçı. Sicimoğlu’nun “Latin All Stars” orkestrasıyla seslendirdiği eserlerde, Türk ezgileri ve popüler şarkıları latin enstrümanlarının sıcaklığı ve kıpırtısıyla duyuyoruz. Yerinizde duramayacağız bir etkinlik arıyorsanız 18 Mayıs Cumartesi Moda Kayıkhane’deki bu konseri kaçırmayın.

Be first to comment